Podpalenie Zagłębianki – c.d.

Kategorie: Aktualności   | 6 maja, 2012

Informacja dla mediów

Sprawa podpaleń obiektu po byłym klubie sportowym GKS Zagłębianka Dąbrowa Górnicza i prawdopodobnie związanymi z tym reakcjami (także brakiem reakcji) pana prezydenta Miasta, rozwija się niezwykle dynamicznie. Na prośbę kolejnego mieszkańca naszego miasta zamieszczam pełny tekst, kolejnego zawiadomienia, skierowanego tym razem do Prokuratora Generalnego pana Andrzeja Seremeta. Chodzi cały czas o wystąpienie zadziwiającej zbieżności w czasie pomiędzy podpaleniami, terminem przetargu na sprzedaż 8,5 ha nieruchomości i brakiem reakcji pana prezydenta Zb. Podrazy (skrajna lewica SLD).

W swoim zawiadomieniu pan Tadeusz Strzelecki wnioskuje i prosi o objęcie zgłoszenia nadzorem i kontrolą ze strony Prokuratury Generalnej. Nadmienić należy, że mieszkaniec naszego miasta to były Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Dąbrowie Górniczej, były Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Rozliczeń Inwestycji Miejskich, będący także biegłym rzeczoznawcą w zakresie budownictwa, ponadto właściciel wielu patentów z dziedziny budownictwa lądowego.

ZAWIADOMIENIE

„Szanowny Pan Andrzej Seremet

PROKURATOR GENERALNY RP

02-315 Warszawa, ul. Barska 28/30

DOTYCZY: ponownego podpalenia budynku klubowego GKS “Zagłębianka” w Dąbrowie Górniczej

W związku z ponownym podpaleniem budynku klubowego GKS “Zagłębianka” (vide sygn. akt Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach Ap III Ko109/12/Kt) mimo podobno podjętych działań rozpoznawczych niniejszym zawiadamiam: że w dniu 20.04.2012 r. o godz. 10-tej rano dokonano ponownego podpalenia budynku klubowego – jego drugiej części.

Takie działania potwierdzają, że potencjalni sprawcy czują się bezkarni i konsekwentnie zmierzają do ostatecznej dewastacji obiektu stanowiącego własność Gminy Dąbrowa Górnicza.

Sprawa ciągnie się od lutego br., a dotychczasowe działania miejscowych organów ścigania nie przynoszą rezultatów: sprawców nie wykryto i odpowiedzialnych za zabezpieczenie terenu i budynku też brak.

W takiej sytuacji trudno się dziwić, że rodzi się teza, iż miejscowe organy ścigania osłaniają niegospodarność władz Miasta i chronią tym samym jej sprawców.

Godzi się poinformować, że jak do tej pory nie oszacowano w sposób profesjonalny powstałych na majątku Gminy strat i szkód, a informacje prasowe w tym względzie ~ 100 000 PLN są wielokrotnie zaniżone.

Moim skromnym zdaniem (jestem rzeczoznawcą budowlanym) powyższe straty to ~ 1 000 000 PLN.

Tak więc trudno zrozumieć dlaczego usiłuje się pominąć art. 296 § 1 KK w zw. z § 2 i 3 w postępowaniu rozpoznawczym (patrz. Wezwanie z akt 2 Ds/127/12).

Wobec ujawnionych faktów dalszego działania na szkodę Gminy bez skutecznego zabezpieczenia mienia publicznego ze strony Urzędu Miasta i władz klubu KS “Zagłębiak” Dąbrowa Górnicza w Dąbrowie Górniczej wnoszę o objęcie całego postępowania nadzorem i kontrolą w trybie następczym.

Tadeusz Strzelecki”

No comments.

Komentarze

10 komentarzy do “Podpalenie Zagłębianki – c.d.”

 1. kibic, 6 maj 2012 o 9:37

  U mnie też teza przedstawiona w piśmie mieszkańca znajduje sporą dozę prawdopodobieństwa!

 2. K Jasionek, 6 maj 2012 o 12:34

  Zastanówmy się czego wogóle dokonały przez te wszystkie ostatnie lata tzw. organy ścigania. Okaże się że zupełnie nic, a ich indolencja bije wszelkie rekordy nieporadności. Następne pytanie jakie musi sobie zadać każdy z mieszkańców musi brzmieć – czy rzeczywiście w tych organach pracują ludzie zupełnie nie znający się na rzeczy, czy jest to robione (nic nie robione) celowo by czasami któryś z prominentów w mieście nie zmoczył w tych sztuczkach swego dup..a. Ciekawe że te podpalenia się zaczęły dopiero tuż przed ogłoszeniem przetargu na sprzedaż tego terenu, podczas gdy przez wszystkie lata panował tam niczym nie zmącony spokój. Tylko prawdziwy bezmózg albo debil nie połączy tych zdarzeń, że tak się dzieje, gdyż jacyś mocni ludzie w mieście widzą w tym własny interes (biznes). Przypomnijmy sobie ile takich zniszczeń (podpaleń)było już w naszym mieście i żaden z tych niby przypadków nie został wyjaśniony przez te tzw. organy ścigania. Z tych wszystkich zdarzeń jasno wynika, że komuś bardzo zależy, aby te bandyckie poczynania za wszelką cenę ukrywać a instytucje odpowiedzialne za ściganie tych przestępstw idą im na rękę. Te zależności są tak bardzo widoczne, że aż w oczy kłują i jak można wierzyć w dobre intencje tych służb. Po pierwszym podpaleniu zwróciłem się do Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, żeby śledztwo w tej sprawie prowadziła inna Prokuratura z wyłączeniem tej dąbrowskiej (kolesi) I co się okazuje, tak Prokuratura Apelacyjna jak i Okręgowa z uporem godnym maniaka kieruje wszystkie moje pisma do Prokuratury Rejonowej – łamiąc w ten sposób prawo i nie stosując się do kk. Długie ręce i w tym przypadku dają znać o sobie ochraniając winnych. Całe mienie gminy jest pod ścisłym nadzorem prezydenta miasta ( a przynajmiej powinno być). Jednak tak mądrzy ludzie którzy pracują w Prokuraturach nie raczyli zauważyć paragrafu mówiącego o niegospodarności PODRAZY i niszczeniu tego mienia. I jak tutaj wierzyć Prokuraturom ???

 3. mieszkaniec, 6 maj 2012 o 12:55

  A gdzie są radni miejscy? Za co dostają po prawie 3 tysiące miesięcznie? Dlaczego nie reagują? Kombinują jakby coś dla siebie uszczknąć?

 4. mieszkaniec, 6 maj 2012 o 12:56

  Do K. Jasionek. To wszystko są pytania retoryczne, jakie państwo, takie organa!

 5. Pyton, 6 maj 2012 o 13:22

  Ubezwłasnowolnienie miejscowych organów ścigania jest oczywistym faktem. Trudno się dziwić temu że dąbrowska prokuratura i Policja „nie chcą” wyjaśnić całej sprawy. Pierwsi razem z sądem za pół darmo siedzą w miejskim budynku, drudzy mają dofinansowane z budżetu miasta etaty. W takim wypadku obliguje je art 47 par 1 w zw. z art. 41 par. 1 KPK do wyłączenia się z dalszych czynności dochodzeniowych. Czemu tego nie czynią. Bo może mają w tym konkretny interes…. Ciekaw jestem jak były prowadzone wcześniejsze postępowania w sprawach gdzie jedną ze stron było miasto, np. w sprawie wypadku śmiertelnego na kładce kolejowej w Strzemieszycach

 6. Bobek, 6 maj 2012 o 16:37

  Platforma Obywatelska kupiona

 7. iti, 6 maj 2012 o 17:22

  To, że PO kupione to mało ważne, ale że jak wynika z tego kupiona jest prokuratura i policja to nieprawdopodobne.

 8. Genowefa, 9 maj 2012 o 7:25

  Brawa dla obywateli.

 9. informator, 10 maj 2012 o 9:44
 10. K Jasionek, 10 maj 2012 o 18:58

  Radny T. Pasek dał na swym blogu wpis p.t KRYMINALNE HISTORIE DĄBROWY GÓRNICZEJ
  MAM W ZWIĄZKU Z TYM TAKIE PYTANIE.
  Która z tych kryminalnych historii w DG została wyjaśniona ????? Gdzie są i co robią prokuratury i policja ??? Śpią !!!! A przecież nawet niedźwiedzie już się przebudziły i powyłaziły ze swoich legowisk a nie mają za to płacone jak ci wymienieni wcześniej.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie