Dąbrowiacy „rozkradli” bratki!!!

Kategorie: Aktualności   | 14 marca, 2010

teren momitorowanyWydaje się, że w Dąbrowie Górniczej wracają czasy głębokiego realnego socjalizmu. „Czerwoni” po prostu wysoko mają podniesione podbródki swoich głów. A co w głowach? Do takiego wniosku doszedłem oglądając śląską telewizję TVS, (w internecie oczywiście). Zobacz sam: http://www.tvs.pl/informacje/22301/. W kontekście łamania konstytucyjnych praw mieszkańców na sali sesyjnej przez urzędników, to co usłyszałem jest przecież drobiazgiem. A propos sesji zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=1751#more-1751

Mamy postęp, nie maluje się już na zielono trawników, jak kiedyś gdy dowódca przyjeżdżał do jednostki wojskowej, przykładowo na inspekcję. Teraz trzeba się naprawdę napracować, żeby skasować budżetowe pieniądze. Różne są na to sposoby. W Dąbrowie Górniczej na bardzo wysokim poziomie, jednakże głównie finansowym, ustawiono poziom prawidłowego utrzymywania zieleni, tzw. miejskiej. Żeby były tego efekty pozytywne! Ale podobno kilkadziesiąt tysięcy złotych wydanych na posadzenie bratków (viola) na klombach przepadło, bo bratków na klombach po zimie nie ma!  A było ich prawie 15 tysięcy!

teren monitorowany 02I to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ktoś nie znał się na ogrodnictwie, powinien w takim razie robić co innego. Pan Prezydent chyba drugi raz takiej firmy nie wynajmie do zagospodarowania miejskich klombów, czy trawników? Zobacz przykładowo: http://ogrod-amat.strefa.pl/bratek.php Ale!, urzędnik miejski (B. Matylewicz) twierdzący, że mieszkańcy naszego miasta rozkradli bratki!!!, oskarżający o to dąbrowiaków!!!, mieszkańców miasta, z których podatków dostaje comiesięcznie pensje!!!, bo jak inaczej interpretować jego wypowiedź, że zabrali sobie bratki (chodzi o gatunek kwiatków (bratki, łac. viola) – przypis mój) do mieszkań? Pomińmy nawet praktyczno-fizyczny problem wykopania tych bratków spod tych śniegów, które mieliśmy i mamy tej zimy. Co na to Pan Prezydent Zb. Podraza (SLD)? Mnie podał do Prokuratury za to, że podpisałem wniosek w sprawie  dróg w Parku Hallera, pod którym było zebranych kilka tysięcy głosów  (podpisów) mieszkańców. Teraz Panie Prezydencie proszę się wykazać, jeżeli urzędnik ma dowody na złodziejstwo mieszkańców to do dzieła, jeżeli nie ma dowodów to też do dzieła! Bo ja, jako mieszkaniec tego miasta czuję się obrażony.

Chyba, że odcięcie się swego czasu na sesji Pana Prezydenta Zb. Podrazy (Lewica SLD) od tego, że traktuje nasze miasto jako prywatny folwark było gołosłowiem!

Komentarze

10 komentarzy do “Dąbrowiacy „rozkradli” bratki!!!”

 1. ewaewa, 14 mar 2010 o 10:25

  Pięknie wygląda sznur palm wzdłuż drogi – bulwaru, jaki widziałam w San Benedetto del Tronto we Włoszech (prowincja Marche). Panie radny proszę dać ten pomysł do rozważenia Panu Prezydentowi.

 2. zaradna, 14 mar 2010 o 11:29

  Szanowny Panie radny. Tak. Jest postęp (w postępie) jak pan sam pisze. Nie maluje się już trawy na zielono, niemniej ja do swojej kolekcji tabliczek „parkowych” obok nazw: „Szanuj zieleń”, „nie deptaj chodników”, „nie deptać tabliczek”, dopisuję hit XXI wieku „TEREN MONITOROWANY” jak pokazany na zdjęciu…
  czego to jeszcze czerwoni nie nawymyślają…

 3. Kaktus, 14 mar 2010 o 14:51

  Panie Radny!
  A co tam? Posadźmy kaktusy w Parku Hallera. To będzie hit. A tak na poważnie czy te bratki sadziła firma OFI ? Bo jeśli tak to już wiadomo co z bratkami się stało. W ogóle ich nie było. Ale kasiora do czyjejś kieszeni poszła !!!

 4. tleni, 14 mar 2010 o 15:03

  ktoś kto nie wie, że na zimę się nie sadzi kwiatków, bratków, czy czegokolwiek innego (do tego chyba nie trzeba mieć ponadprzeciętnej inteligencji), ośmiela się oskarżać mieszkańców, którzy pewnie nawet nie zdążyli zauważyć, że gdzieś posadzono kwiatki, o kradzież. szczyt!

 5. Kaziu, 14 mar 2010 o 21:21

  No fakt tleni: kwiatków nie sadzi się w zimie. Ale jak rozumiem posadzono je pewnie na jesieni, a nie w zimie. Chociaż w Dąbrowie to już mnie nic nie zdziwi. Ale to urzędnik prezydenta miasta twierdzi, że Dąbrowianie rozkradli bratki, i to mówi tak w imieniu Prezydenta i miasta. Za taką wypowiedź to w normalnym mieście kolesia powinni zwolnic od razu z pracy.

 6. Kacper, 15 mar 2010 o 8:49

  Jak to bratki ukradli ?. Ja wiem, że w Polsce kradnie się wszystko na potęge, ale, żeby bratki kraść. To jakiś absurd.

 7. Lolo, 15 mar 2010 o 18:22

  Bratki mieszkańcy ukradli ??? Tego to jeszcze nie mieliśmy. Do jakiego poziomu trzeba upaść by tak twierdzić. Oszołomstwo i tyle. Niech sobie prezydent Podraza teraz firmę ochroniarską do pilnowania bratków przed mieszkańcami najmnie. Najlepiej tą co ma ochroniarza z maczetą, który ludziom ręce obcina….

 8. po-wiec, 4 kwi 2010 o 14:50

  a co na tym zdjęciu tak biało? w tym śniegu je sadzili? ktoś nie może doczekać się wiosny i zrobić zdjęcie jak rosną?

 9. halska, 4 kwi 2010 o 16:49

  do po-wca: na mój rozum to ty jesteś ko-wiec, z SLD, wcześniej PPPP, czy PZPR, już nie pamiętam.

 10. Dąbrowiak, 19 lut 2014 o 11:09

  Panie Grzegorzu lata mijają a wciąż ta sama firma sadzi bratki w Dąbrowie górniczej. Zmieniło się to, żze jeszcze robi regularnwe wycinki drzew, oczywiście za zgodą radnych i prezydenta.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie