Mieszkańcy zapytują prezydenta Z. Podrazę

Kategorie: Aktualności   | 16 kwietnia, 2014

SKMBT_C20314021812431Ponieważ jest nieprawdopodobnym, aby pewne zapytania i wydarzenia związane i mające wpływ na codzienne życie mieszkańców Dąbrowy Górniczej, ukazały się w wydawanym za ich pieniądze periodyku „Przegląd Dąbrowski” (o BIP-ie nie pisząc), postanowiłem udostępnić chętnym mojego bloga. Kult celebryty, który propaguje wymieniony miesięcznik zdecydowanie nie odpowiada coraz większej części społeczeństwa dąbrowskiego. Warto przypomnieć, że p. prezydent Z. Podraza (SLD) został wybrany w drugiej turze zaledwie głosami 18% uprawnionych do wyborów Dąbrowianek i Dąbrowian!

Panie prezydencie Z. Podraza (SLD), dzisiaj dwa pytania skierowane do pana przez osobę, której musi pan bardzo nie ufać, bo zwolnił ją pan kilkadziesiąt minut po zaprzysiężeniu na prezydenta pierwszej kadencji (w ochronnym wieku emerytalnym), pozostawiając ją bez środków do życia, czyli pytania p. Tadeusza Strzeleckiego. Był on pełnomocnikiem Gminy Dąbrowa Górnicza ds. rozliczeń m.in. inwestycji Mitex-u (obecnie Eiffage Budownictwo s.a.) w Dąbrowie Górniczej.

201204253111. Dlaczego nie wykonał Pan jako Prezydent prawomocnego Wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach ustalającego nieważność kontraktu na projekt budowę i eksploatację budynku Centrum Administracji przy ulicy Granicznej 21/23 zawartego między Gminą Dąbrowa Górnicza a spółką Mitex S.A.?

Dla przypomnienia orzeczona prawomocnie nieważność kontraktu implikuje nieważność zarówno:

 • ceny kontraktowej

jak i

 • zapisów hipotecznych dotyczących stanu prawnego budynku jako przedmiotu kontraktu.

G’woli uzupełnienia pytania pozwalam sobie przypomnieć Panu Prezydentowi i ogółowi mieszkańców naszego Miasta i Gminy, iż uprzednio dwukrotnie na piśmie zwracałem się do p. Prezydenta o wyjaśnienie w tej sprawie i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi mimo, że stosowne regulacje prawne obligują Pana do udzielania mieszkańcom odpowiedzi.

W tej sytuacji, jeśli nadal będzie Pan milczał, zmuszony będę do wystąpienia na drogę prawną, aby przymusić Pana do udzielenia społeczeństwu pisemnej odpowiedzi.

Odpowiedź ta pozwoli bowiem podjąć decyzję w sprawie odnalezienia odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację.

Zwrócę Panu uwagę na fakt – takie zaniechanie implikuje poważne straty na szkody Gminy i jej Mieszkańców.

2013050818362. (dotyczy Spółki RWE Aqua GmbH i PWiK Sp z o.o.)

Dlaczego proponuje pan społeczeństwu Dąbrowy Górniczej wykup udziałów strony niemieckiej za ok. 32 mln PLN w sytuacji, kiedy w 2010 roku nie podjął Pan próby przystąpienia do postępowania przed Prokuraturą Okręgową w Katowicach (wydział postępowań sądowych) o ustalenie nieważności umowy prywatyzacyjnej wraz z aneksem, który zupełnie zmieniał umowę pierwotną?

Nie wykluczone, że postępowanie w powyższej sprawie mogło za skutkować ustaleniem nieważności tego kontraktu, który dzisiaj chce Pan odkupować ograbiając Gminę.

Panie Prezydencie wnoszę o wyjaśnienie w tej sprawie brak odpowiedzi spowoduje konieczność wystąpienie na drogę prawną.

Ps. Zobacz także:

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=15139#more-15139,

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=13652#more-13652,

http://grzegorzjaszczura.pl/?p=22934#more-22934.

Ps. Ps. Ewentualne pytania proszę kierować na mojego e-maila. Oczywiście przynajmniej z nazwiskiem do mojej informacji. W miarę możliwości będą zamieszczane na blogu.

Komentarze

19 komentarzy do “Mieszkańcy zapytują prezydenta Z. Podrazę”

 1. mieszkaniec, 16 kwi 2014 o 8:56

  Trudne pytania, ciekawe co odpowie?

 2. Robert, 16 kwi 2014 o 11:20

  Dlaczego sąd i prokuratura ma dumpingowe ceny za czynsz?????? Nie mam zielonego pojęcia 🙂

 3. Kazimierz Jasionek, 16 kwi 2014 o 21:20

  Już od początku „działalności” tego Dyzmy w DG wyraźnie było widać ze idzie w zaparte i będzie sobie bimbał z prawa, jakie powinno obowiązywać każdego, a tym bardziej osobę publiczną !!!!Takie przewałki jak robią komuchy w DG na czele z tym Dyzmą wołają o pomste do nieba. Tylko kolesie z sądów i prokuratur w tym mieście i państwie bezprawia udają ślepych i głuchych. Tak się dzieje w DG przez te wszystkie lata rządów komuchów i ich chciwych kolesi !!! Taki Dyzma lekcewży swoje obowiązki i na niewygodne pytania w ogóle nie odpowiada, a to jest przecież jego zasrany obowiążek !! Wszyscy przy…pasy podniosą zaraz larum że Jasionek nie ma kultury w sobie, i pisze o takich rzeczach !!!! Prawda tych wszystkich krzykaczy zawsze mocno boli i dopóki rządzi Dyzma to i oni coś z tego obgryzą !!! Większość mieszkańców wie o tych przewałkach Dyzmy, oraz wszyscy radni i zamiast rozliczyć tego małego człeczka z jego nic nie wartych rządów to siedzą z podkulonymi ogonami i mało który odważy się cokolwiek powiedzieć co by rozwścieczyło tego właściciela tego prywatnego folwarku!!!! Jak można wierzyć w takie państwo, w wymiar tej niesprawiedliwości, kiedy takim krętaczom pazwala sie na różne kanty ?????? Teraz chce startować jeszcze po raz trzeci w wyborach prezydenckich, gdyż przez 8 lat jeszcze za mało zadłużył to miasto, gdzie następne pokolenia będą przeklinać te obecne rządy, gdy przyjdzie im spłacać te wszystkie długi tych kpiarskich rządów. Krowy paść Dyzmo, tam przynajmiej nie narobisz większych kłopotów nawet tym mieszkancom ,którzy jeszcze się nie narodzili !!!!!

 4. Lewica, 16 kwi 2014 o 21:56

  Wybrany zaledwie 18%? A ileż to % miał kandydat prawicy? Porażka na maksa z takim tekstem… Jasionek – drugi „miszcz” erudycji…

 5. informator, 16 kwi 2014 o 22:03

  Warto, aby mieszkańcy miasta wiedzieli, że zwolnienie pana Tadeusza Strzeleckiego nastąpiło bez żadnej rozmowy z nim o powodach takiej decyzji. Jednocześnie pan Podraza nie znał osobiście pana Strzeleckiego. Powstaje pytanie dlaczego go tak błyskawicznie zwolnił? Kto podpowiedział panu Podrazie takie postępowanie??? Czy tak powinien postąpić nowy prezydent przejmując odpowiedzialność za budżet miasta????

 6. antylewica, 16 kwi 2014 o 22:08

  „Zb. Podraza (SLD) otrzymał bardzo nikłe poparcie u Wyborców naszego miasta. Wynosi ono jedynie 18,7% uprawnionych do głosowania w naszym mieście! Prawie 82% mieszkańców Dąbrowy Górniczej w wieku wyborczym (i mających prawa wyborcze) nie zagłosowało na Zb. Podrazę (SLD), strasznie dużo. Na pięciu mieszkańców, aż 4 nie poparło pana Zb. Podrazy!!!”

 7. Sympatia, 16 kwi 2014 o 22:26

  do lewica. A ja uwielbiam czytać teksty pana Grzegorza. Uważam, że są na wysokim poziomie zarówno merytorycznym jak i nazwę to filologicznym. Kwestia gustu pewnie.

 8. Sympatia, 16 kwi 2014 o 22:28

  Co lewicy przeszkadza pisać ile dostał ktoś inny. Mając media, pieniądze, władzę, swoje państwo UE, żyć nie umierać, czytać swoje.

 9. Marcin, 17 kwi 2014 o 7:53

  he, he, dobre

 10. iti, 17 kwi 2014 o 8:05

  Panie Grzegorzu bardzo dobry pomysł z tymi pytaniami do Podrazy. Czy za wzorzec miał Pan coroczne pytania do prezydenta Putina?

 11. citizen, 17 kwi 2014 o 18:00

  Panie Jaszczura skąd Pan się urwał ? Zastanawiam się jak długo będzie Pan ssał z palca te zakłamane dane i informacje…

 12. Grzegorz Jaszczura, 18 kwi 2014 o 7:45

  do iti: Nie, sam to wymyśliłem, niezależnie od Putina.

 13. Grzegorz Jaszczura, 18 kwi 2014 o 7:49

  do citizen: nie wiem o co chodzi, proszę podać o które dane i informacje chodzi. Kompletnie nie rozumiem sformułowania ssał… Jeżeli chodzi o informacje i zapytania mieszkańca to prezydent i otoczenie mogło się do tego ustosunkować, jest nawet taka prośba do Was.
  Moja biografia jest tutaj: http://grzegorzjaszczura.pl/?page_id=5. Może to odpowie Panu na pytanie skąd się urwałem. Bo tak rozumiem Pana sformułowanie.

 14. Zibi, 18 kwi 2014 o 9:46

  Czekamy niecierpliwie na odpowiedzi.

 15. Kazimierz Jasionek, 18 kwi 2014 o 12:31

  „citizen” Uważam że albo całkowity idiota, albo taki którego do tej pory nic nie obchodziło co ta kulawa władza robi i robiła w tym mieście może zadawać tak kretyńskie pytania. Do tej grupki niby obrażonych osób zaliczyc jeszcze należy kolesi rządzących, rodzinki, partyjnych towarzyszy i innych koryciarzy którzy przy tej „władzy” czerpią osobiste korzyści !!! Więc pytam – do której grupy należy osobę tak sie podpisującą jak powyżej zaliczyć ?????? Jeżeli uważam że mam rację i władza nie wykonuje swego mandatu zgodnie z oczekiwaniami moimi i innych mieszkańców to mam konstytucyjne prawo ja krytykować i nie boję sie podpisywać swoim nazwiskiem !!!!!

 16. antylewak, 18 kwi 2014 o 17:04

  To po prostu ktoś od nich.

 17. zsuedat, 24 kwi 2014 o 9:36

  panie Marcinie!
  Pan Podraza niestety nie dorósł do zajmowanego stanowiska tak więc pytania kierowane do niego siłą rzeczy nie mogą być wzorowane na pytaniach kierowanych do Prezydenta Putina.
  Jeśli to pan zrozumie to w przyszłych wyborach samorządowych i prezydenckich Pan Podraza i spółka nie znajdzie u Pana Poparcia.
  Pan citizen!
  Drogi Panie tak długo będą czerpane moje informacje z istniejących materiałów dowodowych sądowo – prokuratorskich jak długo ludzie odpowiedzialni za zaistniały stan zapaści budżetowo-gospodarczej nie poniosą odpowiedzialności za swoją działalność i będą nadal chronieni przez swoich kolegów pełniących obowiązki Prezydenta Miasta jego zastępców i zarządzających Radą Miejską. Mam nadzieję, że zrozumiał Pan, iż informacje, które znalazły się na łamach tego blogu na temat działalności Pana Podrazy i jego poprzedników nie są wyssane z palca,ale są zawarte w materiale sądowo prokuratorskim dotyczących m.in. „Pana M.Lipczyka i innych” Proszę więc zapoznać się z materiałem i nie obrażać autora wpisów, muszę Pana poinformować,że materiał dowodowy jaki na ten temat istnieje oparty jest na faktach i nie ma nic wspólnego z emocjami politycznymi.

 18. Kazimierz Jasionek, 24 kwi 2014 o 11:47

  „zsuedat” Całkiem mądrze wygarnął Pan „citizenowi” tą oczywistą prawdę o której wszyscy wiedzą, oprócz ociemniałych sądów i prokuratur !!!!! Ta rządząca sitwa opanowała już wszystkie instytucje z tymi najważniejszymi włącznie, jak sądy i prokuratury !!!!Żadne prawo ich nie dotyczy, a miasto od wielu lat jest ich prywatnym folwarkiem – folwarkiem komuchów i ich kolesi !!!!!

 19. iti, 28 kwi 2014 o 8:28

  Howgh!

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie