Tak w uzupełnieniu ostatniego wpisu: nie chciałem go  rozszerzać w nieskończoność, bo i tak najczęstsze uwagi do bloga, to takie, że wpisy są przydługie. Mianowicie chciałbym bardzo zaznaczyć, że temat unieważnienia Kontraktu na projekt, budowę i eksploatację Centrum Administracji przez przedsiębiorstwo Mitex S.A. (obecnie Eiffage Budownictwo S.A.) podnosiłem wielokrotnie na sesjach i komisjach naszej Rady Miasta. Również wydarzeniami, które doprowadziły, m.in. do odsunięcia od prowadzenia sprawy podpaleń Zagłębianki prokuratury dąbrowskiej, zajmowałem się na tym blogu. Zobacz.

W związku z powyższym powstaje także refleksja, czy raczej pytanie, dlaczego tak się dzieje? Być może nie bez znaczenia jest fakt, że prokuratura dąbrowska (wraz z Sądem Rejonowym) płacą znacznie zaniżony czynsz dzierżawny za korzystanie z części budynku Centrum Administracji. Powierzchnia Urzędu Miejskiego w kompleksie Centrum Administracji kosztuje mieszkańców – podatników znacznie więcej! Pewnie dla wielu Dąbrowiaków niezrozumiałym jest fakt, że przez tyle lat, budynku zajmowanego przez sąd i prokuraturę, nie wykupuje Ministerstwo Sprawiedliwości, co powoduje, że wszyscy mieszkańcy dodatkowo, tj. oprócz normalnych danin, dofinansowują centralny urząd państwowy. Mi natomiast wiadomo, że Ministerstwo nie przystąpi do wykupu budynku do czasu, gdy w księgach wieczystych będzie widniała nazwa Mitex S.A., konkretnie będzie wpisana hipoteka kaucyjna. I nie dziwota. Dziwne jedynie, że ani pan prezydent Zb. Podraza, ani prezes MZUM-u T. Sołtysik, nie wykonują ruchów prawnych w tym kierunku. Wydaje mi się, że właśnie to podniósł w piśmie pan T. Strzelecki.

Szanowni Czytelnicy i Radni jak długo będzie tolerowana taka polityka gospodarcza, Naszymi pieniędzmi w Naszym mieście …

Pismo, które wystosował mieszkaniec, a które na jego prośbę zamieściłem we wpisie na blogu otrzymali także: pan prezydent Miasta Zb. Podraza i przewodniczący Rady Miasta pani A. Pasternak (oboje skrajna lewica). Minęło już dobre 30 dni, a odpowiedzi mieszkaniec pan T. Strzelecki nie otrzymał. Milczy cała trójka. Oprócz tego, że milczą, łączy ich także, że wszyscy to lewicowcy. A to przypomina mi podobne traktowanie obywateli przez poprzedni system komunistyczny w PRL, gdy Polska była taką sobie pararepubliką sowiecką!

Ps. A tu opis a propos wspomnianego w piśmie wyroku Sądu Najwyższego w Warszawie: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=167#more-167. Proszę zwrócić uwagę na mój wstęp, wiążący się z reakcją prezydenta na moją interpelację międzysesyjną w tej sprawie. Jest to dla inteligentnej osoby niewątpliwie materiał do wyciągnięcia właściwego wniosku.

Komentarze

10 komentarzy do “Kolejna interwencja mieszkańca – wnioski?”

 1. Max, 5 lip 2012 o 15:25

  Pełne ubezwłasnowolnienie prokuratury i sądu od miasta ?

 2. mieszkaniec, 5 lip 2012 o 15:33

  Nie ma szans na zmiany. Trzymają się mocno. Coraz niższy poziom wykształcenia, także młodzieży sprzyja takim „rządzącym”.

 3. mieszkaniec, 5 lip 2012 o 15:34

  Ale byłbym zapomniał, Pan ma oczywistą rację!!!

 4. ja z, 6 lip 2012 o 6:24

  Panie Jaszczura, dziwie sie ze jako byly radny nie orientuje sie pan do konca w ukladach w tym dabrowskim bagienku. To nie chodzi o to ze oni maja niski czynsz bo oni tego czynszu z wlasnych kieszeni nie placa, to chodzi o to ze oni sie znaja jak lyse szkapy i razem wodke pija a jak nie oni to ich znajomi albo ich dzieci. W miesce jest republika kolesiow i jeden stoi za drugim i z roku na rok ten uklad bedzie silniejszy. Pan sobie przypomi sprawe zgwalconej nastolatki spod Opola, w tamtym miasteczku tez byl uklad i prokurator, polica, tuszowali sprawe bo byli w nia zamieszani synowie lokalnych bonzow. Odnosnie przydlugosci wpisow to nie mam takiego wrazena byle temat byl ciekawy.

 5. mieszkaniec, 6 lip 2012 o 8:09

  do: ja z: Nie sądzę żeby pan Grzegorz się w tych układach nie orientował. Podejrzewam, że orientuje się dużo bardziej niż przedstawia to we wpisie. Ale co innego się orientować, a co innego mieć dowody. Co do długości wpisów to zgadzam się.

 6. mieszkaniec, 6 lip 2012 o 8:17

  Proszę się zapoznać z tym fragmentem z podanego przez pana Grzegorza linku: „Zadziwiające!, ktoś skarży naszą Gminę i grozi jej zusammen odszkodowaniem (karą) circa 95 mln zł, a My (Gmina) nie interesujemy się wyrokiem i jego uzasadnieniem. Kto by sobie na to pozwolił??? Szczęśliwie, z innych źródeł zdobyłem ten odpis, fragmenty zamieszczam poniżej. Uzasadnienia jest 17 stron, więc będą to tylko fragmenty. Ale takich rzeczy jak mówiłem ostatnio w wywiadzie dla telewizji Silesia w prasie (mediach) lokalnej Państwo nie znajdą. Natomiast szeroko pisze się o igrzyskach przygotowanych dla ludu, czyli mieszkańców naszego miasta. Najlepsze z nich to bieg Vipów i rewitalizacja – słowo „zaklęcie” dla urzędników (Prezydenta) w Dąbrowie Górniczej. Tak jakby nie można przeprowadzić zwykłego remontu, czy czegoś wybudować, lecz trzeba rewitalizować. Lewicowi urzędnicy muszą niestety zastosować czary, przykładowo rewitalizację. Wygląda mi to na taki ciemnogród lewicowy.”

 7. Grzegorz Jaszczura, 6 lip 2012 o 14:52

  Dziękuję mieszkańcowi za obronę. Rzeczywiście coś w tym jest. Ale w takiej pajęczynie jak jest w Dąbrowie Górniczej to naprawdę trudno się zorientować, tym bardziej, jak nie lubi się czerwonego!

 8. K Jasionek, 7 lip 2012 o 15:11

  Trudno się dziwić całej wymienionej trójce osób tzn. Podrazie Pasternaczce i Sołtysikowi, że nie odpowiadają na niewygodne dla nich pismo Pana Tadeusza. Tym samym pokazują oni arogancje władzy i w jakim głębokim poważaniu mają prawo, które powinno obowiązywać również „święte krowy”. Z takimi kpinami można się spotkać w DG na każdym kroku ale skoro ma się za sobą sądy i prokuratury to trudno się dziwić, że takie osoby żyją w poczuciu bezkarności. Dlaczego takim mętnym interesom nie zainteresują się żadne organy powołane do ścigania różnych machlojek, jak chociażby CBA??? Dlaczego prokuratury chowają głowy w piasek i tylko udają że wypełniają role do jakich zostali powołani??? Śmiech się niesie po całym kraju jak niektórzy pajace próbują nam wmawiać, ze Polska jest państwem „prawa” raczej bezprawia, ale tylko dla tych co się znaleźli przy korycie, a wymiar niesprawiedliwości to ich kolesie !!!!!Bardzo chory kraj w którym rządzą układy, a prawo jest usuwane na boczny tor.

 9. Magda, 7 lip 2012 o 20:50

  Słusznie prawicie. Przewodnicząca Pasternak lubi łamać prawa człowieka, jak to było na sesji, gdy użyła Strażników Miejskich do usunięcia plakatów części publiczności z jawnych obrad Rady Miasta!!! A treść była znacząca.

 10. Grzegorz Jaszczura, 7 lip 2012 o 21:22

  Rzeczywiście Pani Magdo było tak: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=5993#more-5993. List otwarty podpisałem wspólnie z radną H. Głowacką i radnym T. Paskiem. Jak z tego widać nic się w Dąbrowie Górniczej nie zmienia.

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie