Szanowny Panie Prezydencie

Kategorie: Aktualności   | 28 lipca, 2013

Wpis odnosi się do lokalnych rządów lewicowego p. prezydenta Zb. Podrazy (SLD) w Dąbrowie Górniczej, a nie do p. prezydentki H. Gronkiewicz-Walz (PO) z Warszawy. Niech podobieństwa w ich działaniu oraz niby inne partie nie zmylą Szanownego Czytelnika. Jak słusznie twierdzi p. prezes J. Korwin-Mikke (KNP) to jedna banda – Banda Czworga (ew. Pięciorga). Brak obiektywnego przekazu (zupełnie nie rozumiem z jakiego powodu :)) w lokalnych mainstreamowych środkach „masowego przekazu” powoduje, że mój blog należy do nielicznych, który nie poddaje się powszechnemu zachwytowi nad postępującym ekspresowo zadłużeniem naszego miasta i niegospodarnym wydawaniem podatków wszystkich mieszkańców.

Dzisiaj list otwarty mieszkańca naszego Miasta T. Strzeleckiego do pana prezydenta Zb. Podrazy. Pan prezydent bardzo nie lubi tego mieszkańca, o czym niewątpliwie świadczyło zwolnienie p. T. Strzeleckiego z funkcji Pełnomocnika Urzędu ds. Rozliczeń Inwestycji Mitexu, w kilkanaście minut po jego pierwszym zaprzysiężeniu na prezydenta i opieczętowaniu pokoju pana pełnomocnika na 4 piętrze urzędu, który wg mnie staje się takim folwarkiem jak w powieściach G. Orwella (Rok 1984 i Folwark zwierzęcy polecam). Tego samego dnia p. prezydent cofnął wszelkie pełnomocnictwa do współpracy z Prokuraturą Okręgową w Gliwicach w zakresie śledztwa V Ds 20/08 panu T. Strzeleckiemu. Ciekawe od kogo p. prezydent Zb. Podraza czerpał inspiracje, bo to, że zdążył poznać p. T. Strzeleckiego nie było przecież możliwe. Zresztą w wyborach był wtedy, takim „desantem” lewaków z Warszawy do Dąbrowy Górniczej, napisałbym z braku laku. Temat ten mógłbym oczywiście rozwinąć, bo w końcu z moich także podatków zapłacono odszkodowanie za histeryczne działanie pana prezydenta Zb. Podrazy w tamtym dniu, panu T. Strzeleckiemu, w wysokości 15 000,00 zł. Obecnie trwa postępowanie w sprawie pełnego odszkodowania dla p. T. Strzeleckiego w oparciu o przepisy Kodeksu Cywilnego i orzeczenia TK.

Ad meritum:

Szanowny Panie Prezydencie

Kiedy? wreszcie zrobi pan prezydent porządek z niekompetentnymi urzędnikami i nadzorem inwestycyjnym, który bardziej chyba pilnuje własnych prywatnych interesów, aniżeli poprawnych umów inwestycyjnych i realizacji inwestycji budowlanych w zgodzie ze sztuką budowlaną, wiedzą i doświadczeniem w szeroko rozumianej dziedzinie jakim jest budownictwo.

Aby nie być gołosłownym i aby mieszkańcy otrzymali choć trochę wiedzy na temat marnotrawnej realizacji inwestycji (kosztem podatników) oto garść informacji.

Pierwszy przykład to obecnie prowadzone roboty drogowe w mieście bez jakiegokolwiek sensownego projektu technologii i organizacji robót – efekt to ogromne korki, mimo okresu wakacyjnego. Zwłaszcza, że w wolne soboty nikt robót nie prowadzi a w pozostałe dni po godz. 17.00. budowy świecą pustkami. Dość ciekawym przejawem braku szacunku dla sztuki budowlanej są (były) naprawy studzienek, dla których podłoże jest wzmacniane bez pomiarów zagęszczenia i bez wykształcenia nowej płyty dennej. Można z dużym prawdopodobieństwem domniemywać, że najdalej za kilka lat te same studzienki się zapadną. W końcu te zapadły się po 2-3 latach. Podobno ul. Królowej Jadwigi jest poprawiana w ramach gwarancji, ale czyż poprzednich robót nie odbierali także urzędnicy – nadzór z Urzędu!

Innym przykładem jest pozbawiony sensu i uzasadnienia technicznego remont Pałacu Kultury Zagłębia prowadzony przez kolejnego wykonawcę. Niestety to nabijanie bębenka kosztów budowy i nakręcanie spirali płatności naszego miasta bez większych efektów technicznych. Odpowiedzialny za tą i inne budowy, w tym uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w mieście p. viceprezydent Henryk Zaguła powinien wyjaśnić dlaczego na budowach w naszym mieście zmieniają się wykonawcy bez większego uzasadnienia, bo zła ustawa o przetargach to nie wszystko! Obiekt pozostaje bez prawidłowego odwodnienia. Każdy kto kiedykolwiek interesował się budowaniem domów wie dobrze, że zaniechanie wykonania odwodnienia i osuszania może uczynić roboty remontowe w znacznym stopniu bezcelowymi (dom zazwyczaj budujemy od fundamentu, a nie od komina), a taką praktykę z dużym przybliżeniem praktykuje na terenie naszej Gminy p. H. Zaguła nie bacząc na sens i koszty, za które płaci podatnik nie zdając sobie często z tego sprawy. Akurat co do odwodnienia Pałacu Kultury Zagłębia, to warto przypomnieć, że Urząd dysponuje opinią na ten temat, opinią przygotowaną przez światowej klasy specjalistę p. dr. T. Nawrota z WAT-u w Warszawie.

Ale p. H. Zaguła nie zwykł korzystać z mądrych i cennych rozwiązań technicznych, lecz najchętniej pławi się w biznesie mętnego nurtu i wysokich kosztów.

I jeszcze na koniec o wspomnianym już uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej w Mieście, także nadzorowanym przez pion p. wiceprezydenta H. Zaguły. Tu sytuacja jest skrajnie zła, trwa kosztowna karuzela wykonawców. Najlepiej pokazują to rozkopane ulice, na których niewiele się robi. A jak już się zrobi to dochodzi do sytuacji jak na ul. Majewskiego w Strzemieszycach Wielkich. Kto zatwierdzał te projekty, które jak na tym przykładzie widać już się nie sprawdziły. A przecież końca robót nie widać, zresztą analogicznie jak pieniędzy unijnych!

Tylko czekać, aż tą „gospodarnością” zainteresują się organy ścigania, miejmy nadzieję, że spoza apelacji województwa śląskiego.”

Tadeusz Strzelecki

Ps Muszę na koniec dodać od siebie, aby nie powstały jakieś wątpliwości u odbiorców powyższego tekstu, że odpowiedzialnym za tonący okręt jest kapitan i niech tak pozostanie!

Ps ps I jeszcze jedno muszę dodać, bo jestem z tego dumny. Byłem swego czasu jedynym radnym, który opowiadał się za wyburzeniem socrealistyczej szkarady, jaką jest tzw. pałac kultury. Spowodowałoby to zaoszczędzenie i wpływ do kasy miasta około 100 milionów złotych i brak konieczności spłacania odsetek od kredytu na jego remont. Kłopot spadłby na dewelopera, a nie wszystkich podatników. Można byłoby pierwszy raz w historii Dąbrowy Górniczej wprowadzić ulgi i ułatwienia dla drobnych i średnich przedsiębiorców miejscowych, niekoniecznie powiązanych z Rodziną…

Komentarze

10 komentarzy do “Szanowny Panie Prezydencie”

 1. Kazimierz Jasionek, 28 lip 2013 o 17:43

  No cóż, chyba tylko największy idiota nie zauważył jeszcze, że DG rządzi sitwa największych nieudaczników z Podrazą „vel” Dyzmą i burakiem Zagułą na czele !!! O innych tzw „biznesmenach” żerujących na naszym mieście i nas mieszkańcach, szkoda nawet wspominać gdyż są oni wszystkim doskonale znani. Jeżeli znajdzie się jednak chociaż jedna mało zainteresowana osoba wszystkimi kantami tych cwaniaczków, niech sie dokładnie przypatrzą kim się otoczył Dyzma i powołał na na wysokie stanowiska w mieście !!!

 2. Stefan, 28 lip 2013 o 17:52

  Tadeusz Strzelecki bardzo celnie wytyka błędy i zaniedbania nadzorowi budowlanemu
  Oczywiście można wskazać jeszcze więcej przykładów niegospodarności
  Ale dlaczego prezydent Zbigniew Podraza nie wyciąga żadnych konsekwencji – to jest zastanawiacie
  przecież te błędy utrudniają życie mieszkańcom i są bardzo kosztowne

 3. Stefan, 28 lip 2013 o 18:46

  zastanawiające

 4. iti, 28 lip 2013 o 19:12

  Bardzo zastanawiające, jakby był uzależniony od błłędów.

 5. Dorota, 28 lip 2013 o 19:35

  Też gnębiło mnie dlaczego pan Podraza zrezygnował z posłowania i Warszawy dla Dąbrowy G. Wydaje się, że słowo Rodzina użył Pan akuratnio.

 6. M., 29 lip 2013 o 0:31

  Dla zwolenników walki Po z PISem: Zarówno PO jak i PiS są jak sekty religijne! Obie zaciekle się zwalczają.Jednak niczym istotnym od siebie się nie różnią. Zamierzam to tutaj wykazać. Po pierwsze:
  – obie nie wierzą w wolny rynek wyznając teorię keynesizmu dopuszczającą ingerencję rządu w procesy rynkowe poprzez system dotacji pieniędzmi podatników.
  -obie wyznają keynesistowską zasadę, że pompowanie pieniędzy podatników daje pozytywne efekty gospodarcze.
  -Zarówno jedna jak i druga partia, są przeciwne urynkowieniu edukacji, usług medycznych, kultury i sztuki.
  -Obie wyznają zasadę ,iż bogactwo Państwa wynika z bogactwa budżetu centralnego .Żadna z nich nie identyfikuje się z tym, iż bogate Państwo może być wtedy gdy bogaci są jego obywatele.
  -obydwie nie uznają pełnych praw do własności prywatnej. Członkowie tych sekt politycznych uważają, iż własność gruntu jest do pół metra głębokości.Nie jest już ważne, że to relikt komunizmu.
  -Są one za przymuszaniem ludzi do płacenia świętej krowie „demokracji”, czyli ZUS haraczu.
  – Żadna z nich nie uważa iż podatki od pracy, czyli PIT i CIT powinny wylądować na śmietniku historii.
  – Są one również za karaniem kierowców za niezapięte pasy we własnym samochodzie, mimo iż nawet komuniści nie zaszli tak daleko w deptaniu praw własności jeśli chodzi o samochód jako prywatny środek transportu..
  – również są one za ingerencją w wolny rynek płac, czyli obie optują za tzw.”płacą minimalną”, czyli w dalszym ciągu obracamy się wokół teorii Maynarda Keynesa.Nie ma mowy o Austriackiej Szkole Ekonomii, czy też Ekonomii Klasycznej.
  -Obie uważają iż obywatelom nie należy się prawo do skutecznej samoobrony przed uzbrojonym bandytą lub szaleńcem w broń ostrą.
  -Zarówno PiS jak i PO są zwolennikami Traktatu Lizbońskiego, który pozbawił nas niepodległości.
  -Również partie te cechuje służalczość wobec USA i Izraela.
  Obie partie również wtrącają się w sprawy innych państw z którymi moglibyśmy w ramach wolnego handlu współpracować, a mam na myśli Chińską Republikę Ludową.
  Wiele jeszcze jest ideowych podobieństw. Zastanawiam się tyko: po co komu ten teatr?
  Dlaczego media głównego nurtu przyjęły taktykę pokazywania PO i PiS jako partii ideowo sobie wrogich, skoro jest to totalną bzdurą?
  Partie te nie są wrogami ideowymi, lecz JEDYNIE politycznymi, czyli walczą o TO SAMO koryto…

 7. mieszkaniec, 29 lip 2013 o 2:46

  Brawa dla pana, panie Grzegorzu za konsekwencję i szerzenie prawdy.

 8. Kazimierz Jasionek, 29 lip 2013 o 17:07

  Do M., Wiele celnych uwag zauważyłem w Pana komentarzu. Ciekawi mnie bardzo co Pan(i) myśli o komuchach, chociażby o tej sitwie rządzącej w DG ??? Ci to dopiero robią numery i nadal są bezkarni !!!!

 9. teka, 30 lip 2013 o 15:43

  Zgadza się w całej rozciągłości:)

 10. czytelnik, 30 lip 2013 o 17:34

  przyłączam się

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie