121. rocznica I LO im. W. Łukasińskiego

Kategorie: Aktualności   | 21 października, 2021

Kolejna rocznica powstania I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, w której miałem zaszczyt uczestniczyć (18.10.2021 r.) z ramienia Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów tego szacownego liceum. Ty razem to już 121. rocznica szkoły. Jak zauważył Pan Prezydent Miasta Marcin Bazylak, zresztą też absolwent Łukasińskiego, wręczając jubileuszowy plakat 105-lecia Dąbrowy Górniczej Pani Dyrektor Liceum Beacie Bończak, Nasze liceum jest pod tym względem starsze od Dąbrowy Górniczej.

Akademia była ze względu na panujący czas pandemii hybrydowa. Nawet ze względu na przypadek Covida w jednej z pierwszych klas została przesunięta o kilka dni. Oczywiście poprzedziło ją odśpiewanie hymnu państwowego. Odbyło się także ślubowanie pierwszoklasistów, z tym że na sali gimnastycznej ślubowali tylko przedstawiciele 5. klas pierwszych, reszta przy przekazie telewizyjnym robiła to w swoich klasach. Na ok. 160 pierwszoroczniaków 70. jest spoza Dąbrowy Górniczej, to wydaje się sporo.

Wspomniałem o pandemii także z powodu jej wpływu na zaplanowany na 2020 r. Zjazd Absolwentów Liceum im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, który to zjazd przygotowywany przez Stowarzyszenie Absolwentów oraz Komitet Organizacyjny. Zobacz: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=51953#more-51953. Termin zjazdu w związku z sytuacją w naszym kraju i na całym świecie niestety został ponownie przesunięty, tym razem na 2022 rok!

Z ramienia Stowarzyszenia Absolwentów prosimy o kontakt:

Monika Ćwiklińska (Jach), tel. 668 832 297

Małgorzata Mazur (Kozieł), tel. 509 804 318

Grzegorz Jaszczura tel. 601 40 43 46

e-mail: stowarzyszenie1lodg@gmail.com.

Złożyłem w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów  I LO im. W. Łukasińskiego krótkie życzenia:

Z okazji tak ważnej uroczystości jubileuszowej – 121 rocznicy powstania naszej szkoły – jako, przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów, dziękując za zaproszenie Dyrekcji Liceum, pragniemy podzielić się z Wami uczuciem dumy i radości, że Nasza Szkoła  osiąga wysoki poziom nauczania, krzewiąc miłość do wiedzy i ludzi.

Gratulujemy Dyrekcji i Szanownemu Gronu Pedagogicznemu dotychczasowych osiągnięć na tym polu i życzymy, by zawsze właśnie ta Szkoła cieszyła się szacunkiem i uznaniem środowiska.

Jednocześnie życzymy wszystkim uczniom nie tylko jak najlepszych wyników w nauce, ale także zadowolenia z tego, że staniecie się absolwentami także Naszego Liceum.

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Pamiętajcie! Że tylko ludzie wykształceni są wolni!

Prezes Stowarzyszenia Absolwentów

Monika Ćwiklińska

Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów

Grzegorz Jaszczura

Komentarze

Zostaw komentarz
Ta strona wykorzystuje pliki cookie przechowywane na twoim komputerze. Jeżeli nie zgadzasz się na to opuść stronę lub wyłącz obsługę plików cookie w przeglądarce. Więcej informacji o plikach cookie znajdziesz na tej stronie