Górnik Zabrze – Rhein-Neckar Löwen

Kategorie: Aktualności   | 17 lutego, 2024

Wygląda na to, że hala sportowa w Dąbrowie Górniczej służy piłkarzom ręcznym Górnika Zabrze. Udało im się wyjść z grupy w rozgrywkach EHF European League Men 2023/24, a przecież jak się nie mylę, to ich pierwsza przygoda w europejskim pucharze. Zobacz krótki opis meczu z HC Kriens-Luzern: http://grzegorzjaszczura.pl/?p=65357#more-65357. W rezultacie w następnej rundzie grają w grupie z Rhein-Neckar Löwen, HBC Nantes i TSV Hannover Burgdorf.

Pierwszy mecz odbył się 13.02.2024 r. z Rhein-Neckar Löwen Mannheim, właśnie w Dąbrowie Górniczej. Przez 2/3 meczu z Rhein-Neckar Löwen nic nie zapowiadało, że także ten mecz zakończy się sukcesem szczypiornistów Górnika. Niemcy, a właściwie to w znacznej części Skandynawowie (bo sporo ich było w składzie w Rhein-Neckar Löwen, przynajmniej tak sądzę po nazwiskach i białej cerze) prowadzili, nawet 5. bramkami. Górnik odbił się w drugiej połowie grając w osłabieniu, kiedy strzelił chyba trzy bramki. Doskonale grał Artemenko. W rezultacie w pewnym momencie wynik przechylił się na 5 bramek na plusie dla Górnika. Zakończyło się to zwycięstwem 29:26. Jeżeli chodzi o bramkarzy, to doskonale zaprezentował się w drugiej połowie Kacper Ligarzewski (w pierwszej bronił Wyszomirski).

Z ciekawostek w Rhein-Neckar Löwen grali wybitni reprezentanci Polski: Mariusz Jurasik, Sławomir Szmal, Grzegorz Tkaczyk, Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski.